Küresel modifiye lignosülfonat pazar büyüklüğünün, tahmin döneminde inşaat sektöründe beton katkı maddelerine yönelik artan talep nedeniyle ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Modified Lignosulfonates Market, 2022-2029 ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır . En yaygın kullanılan ahşap bileşiklerinden biri lignosülfonatlardır. Bunlar sıklıkla odun hamurunun sülfit işleminin bir yan ürünü olarak üretilir. Lignosülfonatlar, suda çözünür olan bir tür anyonik polielektrolittir. Yüksek moleküler ağırlığa sahip doğal anyonik yüzey aktif maddeler, seramik, inşaat, kimyasallar, petrol ve gaz ve hayvan yemi katkı maddelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Organik polimerizasyon ayrıca lignosülfonatları da kullanır.

COVID-19 Etkisi-

Covid-19’un Kimya Endüstrisine Zararlı Etkisi

COVID-19 salgını nedeniyle, modifiye lignosülfonatlardaki üreticiler, diğer ülkelere olan bağımlılıklarını azaltmak için yerel üretim kapasitelerini artırıyor. Lignosülfonat, gıda katkı maddesi olarak giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bununla birlikte, boyama etkisinden dolayı lignosülfonatın bir boya dispersiyonu olarak kullanımı kabul edilemez. Sonuç olarak, şirketler lignosülfonatın çeşitli moleküler ağırlık fraksiyonlarını araştırmak için Ar-Ge’ye daha fazla yatırım yapmalıdır.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/modified-lignosulfonates-market-105264

Segmentler-

Ürüne göre pazar, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama temelinde, pazar, petrol kuyusu katkı maddeleri, beton katkısı, hayvan yemi bağlayıcısı, toz kontrolü ve diğerlerine ayrılmıştır. Coğrafya bazında pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neler Sunar?

Modifiye edilmiş lignosülfonatlar için pazar araştırması raporu, endüstrinin büyümesini sağlayan temel itici güçler, kısıtlamalar ve fırsatlar hakkında entegre bilgiler sunar. Araştırma, bileşen, son tüketici ve demografiye göre veri hacmi oluşturmaya devam ediyor. Başlıca marka SWOT analizi, güvenlik açıklarını, güçlü yönleri ve fırsatları tanımlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin İnşaat Sektöründe Artan Talep

Küresel modifiye lignosülfonat pazar büyümesinin, öngörülen dönemde inşaat sektöründen gelen artan talep nedeniyle büyümesi beklenmektedir. İnşaat sektörünün beton katkı maddesine yönelik artan talebi, emtia talebini artıracaktır. Uzun ömürlüdür, suya dayanıklıdır ve çimentoda dispersan etkinliğini arttırır. Ayrıca hızla gelişen inşaat sektörü, yüksek performanslı çimentonun konut ve ticari binalarda yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte ürüne olan talebin artmasına katkı sağlayacaktır.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya Pasifik’te Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Petrol Kuyusu Katkı Maddelerinde Artan Kullanım

Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca en büyük küresel modifiye lignosülfonat pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, petrol kuyusu katkı maddelerinde ürünün kullanımının artmasının piyasayı ileriye taşıması bekleniyor.

Kuzey Amerika’nın pazarda önemli bir paya sahip olması bekleniyor. ABD ve Kanada gibi ülkelerde hayvan yemi bağlayıcılarına artan talep, bölgenin önde gelen ülkeleridir.

Rekabetçi Peyzaj-

Üreticiler Konumlarını Güçlendirmek İçin Ar-Ge Yatırımlarına Odaklanıyor

Küresel olarak modifiye edilmiş lignosülfonatlar sektörü, küresel bazda faaliyet gösteren çok çeşitli küçük, orta ve büyük şirketler ile oldukça parçalıdır. Ürün portföyünün genişletilmesi, üretim kapasitesinin genişletilmesi ve birleşme ve satın almalar gibi çeşitli taktikler, önde gelen piyasa katılımcıları tarafından pazar payını genişletmek ve geliştirme fırsatlarından yararlanmak için kullanılmaktadır.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/modified-lignosulfonates-market-105264

Sanayi Geliştirme-

  • Ocak 2019: Norveçli bir ahşap bazlı kimyasallar geliştiricisi olan Borregaard, GEA’dan yeni bir hindi lignosülfonat sprey kurutma ünitesi satın alma planlarını sonuçlandırdı.

Modifiye Lignosülfonatlar için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Yeşil Agrochem Lignin Ünitesi
  • NIPPON KAĞIT SANAYİ A.Ş.
  • LignoStar
  • Sappi Grubu
  • Borregaard
  • YEŞİL AGROCHEM-LİGNIN
  • Filtron Envirotech
  • Shandong Tiancheng Hongsha İnşaat Malzemeleri

İlgili Yazı:

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Ahşap Döşeme Pazar Geliri

Ahşap Döşeme Pazar Talebi

Ahşap Zemin Pazar Fırsatları

Ahşap Döşeme Pazarı Gelecek Trendleri

Ahşap Döşeme Pazar Büyümesi

Ahşap Döşeme Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları