Küresel orta ve büyük uydu pazar büyüklüğü 2020’de 8,22 milyar ABD dolarıydı. Pazarın 2021’de 11,21 milyar ABD dolarından 2021-2028 döneminde % 4,20’lik bir CAGR’de 2028’de 14,98 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor.

Bu bilgiler Fortune Business Insights’ın “Orta ve Büyük Uydu Pazarı, 2021-2028” başlıklı raporunda sunulmaktadır.

Araştırmacılarımıza göre, son birkaç yılda orta ve büyük uydulara olan talepteki kayda değer artış, uydu üreticilerini teknolojik olarak ilerici uyduların tasarımı ve geliştirilmesinden yararlanmaya teşvik etti.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/medium-and-large-satellite-market-106278

 

Rapor Kapsamı:

Rapor, orta ve büyük uydu bölümlerinin metodik bir incelemesini ve genel pazarın derinlemesine incelemesini sunuyor. Yaklaşan beklentilerle birlikte mevcut piyasa eğilimlerinin düşünceli bir değerlendirmesi raporda sunulmaktadır. Ayrıca, bölgesel yönlerin kapsamlı bir incelemesini ve pazar büyümesinin oluşturulmasına nasıl yardımcı olduklarını sunar.

Raporda, yatırımcılara ve iş uzmanlarına piyasada mevcut olası tehlikelerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmak için COVID-19 etkileri üzerinde durulmuştur. Rapor ayrıca önemli oyunculardan ve lider konumda kalmak için önemli taktiklerinden bahsediyor.

Segmentasyon:

Türüne göre, pazar orta boy uydu (500 ila 1000 Kg Fırlatma Kütlesi) ve büyük uydu (1000 kg’dan fazla Fırlatma Kütlesi) olarak ikiye ayrılır.

Bileşen bazında piyasa, yapılara, faydalı yüke (Veri İşleme ve İletim alt sistemi PDHT), elektrik güç sistemine (EPS), cihaz kontrol ünitesine (ICU), termal kontrol alt sistemine (TCS), tahrik sistemine, iletişim sistemlerine, ve diğerleri (Güneş Dizisi ve Tahrik Mekanizması)

Son kullanıcı açısından, pazar ticari, askeri, sivil ve hükümete ayrılmıştır.

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak ayrılmıştır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Askeri Soruşturma ve İletişim Kullanımlarına Yönelik Artırılmış Talep

Son birkaç yılda, iletişim ve askeri teftiş kullanımları için uydulara aşırı talep oldu. Uzay ajansları, hükümetler, savunma kuruluşları, özel savunma satıcıları ve gizlice uzay endüstrisi şirketleri, keşif, istihbarat ve hedef ve veri tedariki kullanımları gibi kamu ve askeri keşif uygulamaları için etkileşim ağı yeterliliklerinin iyileştirilmesine vurgu yapıyor. Bunun tahmin döneminde orta ve büyük uydu pazarı büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/medium-and-large-satellite-market-106278

 

Bölgesel Görüşler:

Kuzey Amerika, Uzay Endüstrisine Yönelik Artan Harcama Nedeniyle Pazar Payına Hakim Olacak

Kuzey Amerika, en büyük orta ve büyük uydu pazar payına sahipti ve 2020’de hakim oldu. Pazar, 2020’de 3,63 milyar ABD doları değerindeydi. ABD hükümetinin uzay endüstrisine yaptığı harcamaları artırdı ve pazarı bölge genelinde harekete geçirecek önemli şirketlerin varlığı .

Asya Pasifik’in en hızlı büyüme hızında gelişmesi bekleniyor. Hindistan, Çin ve Japonya hükümetinin uzay sektörüne yönelik artan harcamaları, Asya Pasifik’teki pazar talebini teşvik ediyor.

Avrupa pazarının 2020’den itibaren önemli ölçüde gelişeceği tahmin ediliyor, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen uzay araştırma operasyonlarında gelişen sermaye, önümüzdeki yıllarda Avrupa genelinde pazar büyümesini sürdürüyor.

Rekabet Ortamı:

Oyuncuların Pazarda Sabit Bir Pozisyon Başlatmalarına Yardımcı Olan Aşamalı Cihazların Sıklığı

Oyuncular, devrim niteliğindeki cihazların geliştirilmesine büyük önem veriyor ve bu pazardaki konumlarını güçlendirmek için aktif olarak taktik birleşme ve işbirliklerine dahil oluyorlar. Ayrıca, pazar, nispeten düşük maliyetli cihazların geliştirilmesine odaklanan gelişmekte olan ülkelerdeki küçük üreticilerin önemli bir yüzdesi tarafından daha da tescil edilmiştir.

Önemli Sektör Gelişmeleri:

Ağustos 2021 : Lockheed Martin, uzayda yerleşik 5G’yi içeren çok çeşitli uygulamalarla yeni bir orta ve büyük uydu çanağı türü geliştirdi.

Raporda Bahsedilen Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Airbus SAS (Hollanda)
  • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
  • L3Harris Technologies Inc. (ABD)
  • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
  • Sierra Nevada Şirketi (ABD)
  • ST Mühendislik (Singapur)
  • Boeing Şirketi (ABD)
  • Thales Grubu (Fransa)

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/medium-and-large-satellite-market-106278

 

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter