Fortune Business Insights™ , “ Paraxylene Market, 2021-2029” başlıklı raporunda, küresel paraksilen pazar büyüklüğünün, PET şişe üretiminde artan paraksilen kullanımı nedeniyle önümüzdeki yıllarda dinamik bir büyüme yaşayacağına işaret ediyor.

Paraksilen, Tereftalik Asit (TPA), Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) ve diğerleri gibi endüstriyel kimyasalların üretimi için bir yapı taşı olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu pazarın büyümesini hızlandırması öngörülen Polietilen Tereftalat (PET) polyester şişelerin üretiminde artan kullanımı nedeniyle paraksilen için artan bir talep olmuştur. PET şişeler, doğada hafif ve güçlü olduğu için su, soda ve diğer içecek türlerini depolamak için kaplar olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, bu pazarın büyümesini sağlayan çok önemli bir faktördür.

Bununla birlikte, paraksilen son derece yanıcı olduğu için çevreye zararlı olabilir. Bunun bu pazarın büyümesini kısıtlaması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/paraxylene-market-104567

 

Pazar Segmentasyonu:

Ürün türüne göre bu pazar, ftalik asit, tereftalik asit, dimetil tereftalat ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Uygulamaya bağlı olarak pazar, tekstil, gıda ambalajı, elektronik, içecek şişeleme, inşaat ve diğerlerine bölünmüştür. Coğrafya açısından, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da toplanmıştır.

Öne Çıkanlar/Özet:

Rapor, her bir pazar segmentinin kapsamlı bir değerlendirmesini sunar ve ayrıca pazar sürücülerinin, eğilimlerin, fırsatların ve engellerin derinlemesine bir analizini sunar. Ayrıca rapor, piyasayı etkileyen bölgesel gelişmelerin ayrıntılı bir incelemesinin yanı sıra en iyi piyasa oyuncularının ve kilit stratejilerinin kapsamlı bir değerlendirmesini içerir.

Sürücüler/Kısıtlamalar:

Dünya Çapında Artan Sanayileşme, Piyasayı Artırmak İçin

Paraksilen pazarının çeşitli bölgelerde ilerlemesinin önemli bir nedeni olan dünya çapında artan bir sanayileşme olmuştur. Tekstil, gıda paketleme, elektronik, içecek şişeleme ve diğerleri gibi çok sayıda paraksilen uygulaması vardır. Dolayısıyla, bu pazarın büyümesine katkıda bulunan önemli bir faktördür.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/paraxylene-market-104567

 

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik Pazar Büyümesini Artırmak için Yükselen Ekonomik Koşullar

Asya Pasifik bölgesinin, artan ekonomik koşullar ve bu bölgedeki ana endüstrilerin hızlı büyümesi nedeniyle paraksilen pazar payında önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

Kuzey Amerika ve Avrupa’nın, bu bölgelerdeki çeşitli son kullanıcı endüstrilerinden PET polyesterlere yönelik artan talep nedeniyle bu pazarda istikrarlı bir şekilde büyümesi bekleniyor.

Rekabet Ortamı:

Rekabeti Yoğunlaştırmak için Kilit Oyuncular Tarafından Artan Yatırımlar

Paraksilen pazarının önde gelen şirketleri, iş portföylerini genişletmek ve bu pazardaki çeşitli bölgelerde pazar ayak izlerini genişletmek için paraksilen üretimine yönelik yatırımlarını artırmaya odaklanıyor.

Sektörel Gelişmeler:

Ağustos 2017 : Exxon Mobil, arz fazlası ve daralan marjlar nedeniyle Singapur aromatik üretimini azaltmayı planlıyor. Şirketin Jurong Aromatics Recovery sahasında bulunan tesiste üretimi durdurması bekleniyor.

Haziran 2017 : Reliance Industries Limited, Jamnagar paraksilen ünitesindeki son kristalizasyon trenini başlattı. Bu birim, küresel üretimin yaklaşık %11’i ile dünyanın en büyük ikinci PX üreticisidir.

Paraksilen Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

Braskem, Chevron Phillips Chemical Company, BP PLC, Exxon Mobil Corporation, Reliance Industries Limited, China National Petroleum Corporation, Mitsubishi Gas Chemical Company Inc.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/paraxylene-market-104567

 

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter