Küresel Rafineri Katalizörü Pazar büyüklüğünün, 2021-2028 yılları arasında %3,8’lik bir CAGR sergilerken 2028 yılına kadar 5,84 Milyar ABD Dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. Fortune Business Insights, ” Refinery Catalyst Market, 2021-2028 ” başlıklı raporunda, Pazar 2020’de 4,38 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Rafineri sektöründe araştırma ve geliştirme, teknolojiler ve kapasite artırımına artan yatırımın, tahmin döneminde piyasayı yönlendirmesi bekleniyor. Örneğin, Eylül 2020’de Clariant, propan dehidrojenasyonunda gerekli olan CATOFIN’i üretmek için Çin’de rafine malzemeleri inşa etmeye başladı. Şirket, yerel bölgedeki müşteri tabanını desteklemesi muhtemel olan Çin’e büyük miktarda yatırım yaptı. 

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/refinery-catalyst-market-101090

 

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre, pazar zeolitler, metalik ve kimyasal bileşiklere ayrılmıştır.

 • Türüne göre, zeolit ​​segmenti 2020’de büyük bir pazar payına sahipti. Bu, FCC kataliz sürecinde kullanımına bağlanabilir. Zeolitler, yüksek basınç dayanımı, yüksek sıcaklık dayanımı ve yüksek erime noktalarına sahip oldukları için rafineride kullanılmaktadır. Bu özellikler onu benzin, dizel ve petrol türevi ürünler üretmeye uygun hale getirir.

Uygulama ile FCC, alkilasyon, hidro-muamele, hidrokraking, katalitik reform ve diğerleri olarak bölümlere ayrılır. Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorilere ayrılmıştır.

Rapor Ne Sağlar?

Rafineri katalizörleri için piyasa raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin ayrıntılı bir analizini sağlar. Raporda farklı pazar segmentleri ve bunların bölgesel analizleri tartışılmaktadır. Ayrıca, pazar büyümesine daha fazla katkıda bulunacak yeni ürünlerin tanıtımı, ortaklıklar ve işbirliği gibi kilit oyuncular tarafından benimsenen baskın stratejilerden bahsediyor. Son olarak, COVID-19’un pazar büyümesi üzerindeki etkisi hakkında bilgi sağlar.

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Desteklemek için Oktan Yakıtına Artan Talep

Otomotiv endüstrisinde artan oktan talebi, Rafineri Katalizörü Pazarının büyümesini sağlıyor. Ayrıca, üreticiler, oktanlı yakıtların çalışmasını gerektiren yenilikçi ve verimli teknolojiler geliştiriyorlar. Ayrıca, oktan kullanımı çevresel, ekonomik ve motor faydaları sağlar. Örneğin, bir oktan yakıtı etanol, 114’lük bir harmanlama oktan derecesine sahiptir. Bu, onu yakıt için en temiz ve uygun fiyatlı ikamelerden biri yapar. Ayrıca, çeşitli tüketici ihtiyaçları için artan petrol türevlerine olan talebin önümüzdeki yıllarda piyasayı canlandırması bekleniyor.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/refinery-catalyst-market-101090

 

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik, Artan Ham Petrol Üretimiyle Ön Planda Kalacak

Asya Pasifik’in ön planda kalması ve tahmin süresi boyunca en yüksek pozisyon pazarını elinde tutması bekleniyor. Bu, Çin’deki artan ham petrol üretimine bağlanabilir., China National Petroleum Corp.’un Ekonomi ve Teknoloji Araştırma Enstitüsü’ne göre, Çin’in rafineri sanayi kapasitesi üç katına çıktı. Ham petrol işleme kapasitesinin 2025 yılına kadar yılda 1 milyar tona veya günde 20 milyon varile ulaşması bekleniyor. Pazar 2020’de 1,52 milyar ABD doları seviyesindeydi.

Avrupa Birliği tarafından petrol geri kazanımında gelişmeyi ve biyoyakıtların teşvikini teşvik etmek için uygulanan olumlu düzenlemeler sayesinde Avrupa’nın önemli Rafineri Katalizörü Pazar payı sergilemesi beklenmektedir. Bölgedeki hükümet girişimi, etanol gibi yakıtlar için sürdürülebilir çözümler sağlamak ve böylece bölgesel pazarı teşvik etmektir.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar, birleşmelere ve tesis genişletmelerine odaklanarak konumlarını korumaya çalışan büyük şirketler tarafından konsolide edilmektedir. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, pazarın önümüzdeki yıllarda büyümesini desteklemek için yeni ortaklıklar, birleşmeler ve işbirlikleri gibi proaktif stratejiler benimsiyor.

Sanayi Geliştirme

 • Mayıs 2021 – Axens, seçici hidrojenasyon yapmak için tasarlanmış bir ürün olan SeLene’yi piyasaya sürdü. Yeni. SeLene LD 153 ailesinin bir parçası, etilen üretiminin nasıl artırılacağı hakkında bilgi verir. Ayrıca, benzersiz çalışma penceresi, kararlılığı ve daha güvenli çalışmayı korurken, çok çeşitli yem CO içeriğine izin verir.

Bu Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Albemarle Şirketi (ABD)
 • BASF SE (Almanya)
 • Haldor Topsoe A/S (Danimarka)
 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • Clariant (İsviçre)
 • Axens (Fransa)
 • Johnson Matthey (İngiltere)
 • Çin Petrol ve Kimya Şirketi (Çin)
 • Royal Dutch Shell plc (Hollanda)
 • Arkema (Fransa)
 • ANTEN KİMYA CO., LTD. (Çin)
 • Diğer Önemli Oyuncular

İlgili Haberleri Okuyun:

Aktif Karbon Pazar Büyüklüğü

Aktif Karbon Pazar Payı

Aktif Karbon Piyasası Büyümesi

Aktif Karbon Piyasası Tahmini

Aktif Karbon Piyasası Analizi

Aktif Karbon Piyasası Fırsatları

Metal Elyaf Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter