Küresel renkli filtre camı pazar büyüklüğünün, tahmin süresi boyunca çeşitli uygulamalardaki ışık dengelemesi nedeniyle ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi, Fortune Business Insights™ tarafından ” Renkli Filtre Cam Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır.Bir cam alt tabakaya enjekte edilen renkli boya kullanılarak oluşturulur ve spesifik spektrum bölgelerini izole etmek için farklı filtrelere bölünür. İstenmeyen dalga boylarını emerken, belirli dalga boyu aralıklarında ışığı iletirler. Yapay görme, kalibrasyon, telefon, elektronik enstrümantasyon ve CRT ekranları gibi çeşitli uygulamalarda kullanılırlar. Renkli camlar, pazarı körüklemesi beklenen yüksek bant dışı blokaj elde etmek için seçici dalga boyu absorpsiyonunda yüksek oranda kullanılmaktadır.

COVID-19 Etkisi-

Büyümeyi Engelleyen Tedarik Zinciri Bozulması

COVID-19 salgını nedeniyle çoğu üretim tesisi kapatıldı. Otomobil üretimi, kilitlenme nedeniyle birkaç aydır ciddi şekilde kesintiye uğradı ve renkli filtre cam endüstrisinde tedarik zinciri paramparça oldu.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/color-filter-glass-market-105217

Segmentler-

Ürün türüne göre pazar, keskin kesme filtreleri, kızılötesi ileten filtreler, mavi filtreler, yeşil filtreler, ışık dengeleme filtreleri, renk dengeleme filtreleri, nötr yoğunluklu filtreler, ısı emici filtreler, ultraviyole ileten filtreler, çok bantlı kalibrasyon filtreleri ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama temelinde, pazar, makine görüşü, gece görüşü, CRT ekranı, görüntüleme, kalibrasyon, UV trans-aydınlatıcılar, telekomünikasyon, elektronik enstrümantasyon, tıbbi cihazlar ve diğerlerine ayrılmıştır. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neler Sunar?

Renkli filtre camı pazar raporu, pazarın rakipleri ve çeşitli kuruluşlar ve tedarikçiler hakkında ayrıntılı bilgiler içerir. Endüstriyel zincir analizi, değer mühendisliği, çıktı, büyüme oranı, ihracat/ithalat, gelir, gelir, fiyat, işletme geliri, en son olaylar, fırsat değerlendirmesi, organizasyonel pazar büyüme analizi ve yeni ürün geliştirmeyi içerir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Çeşitli Uygulamalarda Artan Talep

Öngörülen dönemde çeşitli uygulamalarda artan talep nedeniyle küresel renkli filtre cam pazarının büyümesi beklenmektedir. Çeşitli uygulamalarda ışık dengeleme ve nötr yoğunluklu filtrelere yönelik artan talep, pazarın genişlemesini hızlandıracaktır. Nötr yoğunluk filtresi, spektrumun bir bölümündeki iletimi düzgün bir şekilde azaltır. Işık dengeleme filtreleri, sıcaklığı korurken iç ve dış aydınlatmayı dengeleme yetenekleri nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Her ikisi de tıbbi ekipman, görüntüleme ve elektronik cihazlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/color-filter-glass-market-105217

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Görüntüleme Uygulamasında Artan Talep

Kuzey Amerika’nın tahmin süresi boyunca en büyük küresel renkli filtre camı pazar payına sahip olması bekleniyor. Görüntüleme uygulamasında ısı emici ve nötr yoğunluğa yönelik artan talebin ve kalibrasyon uygulamasındaki tüketimin bölgedeki pazarı yönlendirmesi bekleniyor.

Avrupa’nın pazarda önemli bir konuma sahip olması bekleniyor. Gece görüşünde artan ışık dengeleme filtrelerinin bölgedeki pazar genişlemesini hızlandırması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Pazardaki Konumunu Güçlendirmek İçin Ortaklığa Odaklanıyor

İyi kurulmuş firmalar ve yeni girenler, tedarikçiler, satıcılar ve distribütörler dahil olmak üzere piyasaya katılan önde gelen birkaç rakibin varlığı, piyasayı tanımlar. Büyük işletmeler sürekli olarak coğrafi erişimlerini ve tüketici tabanlarını büyütmeye, ürün sunumlarını genişletmeye ve renkli filtre camında yeni yenilikler geliştirmeye odaklanıyor.

Sanayi Geliştirme-

 • Eylül 2021: Arizona merkezli mikrodizi çözümleri şirketinin satın alınmasıyla SCHOTT’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üretim varlığı genişletildi ve biyobilim becerileri güçlendirildi. İyileştirilmiş geliştirme ve üretim yetenekleri, özellikle yüksek yoğunluklu mikrodizi baskı, müşterilere fayda sağlayacaktır.

Renkli Filtre Camı Küresel Pazarında Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Şövalye Optik
 • HOYA CORPORATION ABD
 • Schott AG
 • Kopp Cam
 • Sydor Optik
 • Optik ve Müttefik Mühendislik
 • Fotonik Optik
 • Özel Cam Ürünleri
 • Defne Endüstrileri
 • Sterling Hassas Optik
 • Glen Mills Inc.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/color-filter-glass-market-105217

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn Facebook Twitter Blogları