“Seramik Pazarı” raporu, mevcut pazar durumunun ayrıntılı bir analizini sunarken, sektörün gelecekteki görünümü hakkında da değerli bilgiler veriyor. Değişen pazar dinamikleri ve fırsatları, tüm iş dikeylerinde, genel küresel ve bölgesel pazarlarda endüstri pazarı eğilimlerinin eksiksiz bir analizini sağlar. Seramik Pazarı raporu ayrıca, 2022’den 2028’e kadar olan dönem için çeşitli tür, uygulama ve bölgelere göre bu sektöre ilişkin tahminleri ve tahmini gelir rakamlarını içerir. Piyasa oyuncuları, bu raporda verilen ve Seramik Piyasasının yakın gelecekte nasıl oynayacağını anlamaya yardımcı olan net kar marjı, maliyet yapısı, satış fiyatı ve brüt marj gibi temel terimlerin analizini içeren rekabet ortamını kullanabilir.

Küresel seramik pazar büyüklüğünün 2021’de 130,19 milyar ABD dolarından büyümesi ve 2028 yılına kadar 219,12 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %7,7’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights, ” Seramik Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı bir raporda, bina ve inşaattan gelen şişirilmiş talebin pazar büyümesi üzerinde mükemmel bir etkisi olacağını belirtiyor. Pazar büyüklüğü 2020 yılında 123,08 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/ceramics-market-101916

COVID-19 Etkisi :

Piyasa, küresel salgın sırasında büyük bir darbe yaşadı. Dünya çapında çeşitli hükümetler tarafından uygulanan sokağa çıkma yasağı yasaları nedeniyle inşaat ve inşaat faaliyetleri durduruldu. Ürüne olan talep, dünya genelindeki üretim tesislerinin kapanmasıyla daha da azaldı. Ceramic World Review’de yayınlanan verilere göre, dünya çapında karo üretimi 12.673 milyon m2’ye düştü. 2019’da daha da düştü ve 11.600 metrekareye düştü. 2020’de. Bunun sonucunda inşaat sektörünün talebi azaldı. Ayrıca piyasa, çelik, otomobil, elektronik ve havacılık sektörlerindeki ekonomik yavaşlamalardan kötü şekilde etkilendi. Bununla birlikte, 2022 yılına kadar pazarın gücünü yeniden kazanması muhtemeldir.

Pazar Segmentleri :

Uygulamaya göre pazar, fayanslar, sağlık gereçleri, aşındırıcılar, çanak çömlek, tuğlalar ve borular ve diğerleri olarak sınıflandırılır.

Nihai kullanım endüstrisine göre pazar, yapı ve inşaat, endüstriyel, tıbbi ve diğerleri olarak kategorize edilir. Endüstriyel segmentin, yüksek elektro-seramik tüketimi nedeniyle tahmin döneminde katlanarak artması bekleniyor. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Sürüş faktörü:

Medikal Endüstriden Artan Talep Büyümeyi Artırıyor

Seramik, plastik ve metal maddelere alternatif olarak kullanıldığı için gün geçtikçe popülerlik kazanmaktadır. Tıp endüstrisi ayrıca kemik implantları, kırık kalıpları, diş değiştirmeleri ve diğerleri için seramik kullanıyor. Ayrıca seramik, katalitik konvertör alt tabakaları, sensörler ve diğerleri gibi otomotiv bileşenleriyle birleştirilmiş elektrikli ve mekanik bileşenlerin yapımında da kullanılabilir. Bu nedenle, yukarıda bahsedilen sektörlerden gelen talep artışının yakın gelecekte pazar gelirini artırmaya yardımcı olması muhtemeldir. Yukarıdaki faktörlerin tümü, önümüzdeki yılların faydalı olacağını ve yüksek gelirler çekeceğini gösteriyor. Ayrıca, ev aletleri için seramiğin ortaya çıkışı da önümüzdeki yıllarda genel pazar boyutunun artmasına yardımcı olmak için benimsenen önemli bir stratejidir.

Bölgesel Görüşler :

Asya Pasifik’in Egemen Ortaya Çıkmasına Yardımcı Olan Seramiklerin Verimli Hammadde Fiyatları

Coğrafi bölümleme dikkate alındığında, pazar beş ana bölgeye ayrılmıştır. Bu bölgeler Orta Doğu ve Afrika, Avrupa, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Kuzey Amerika’yı içerir. Bunlar arasında Asya Pasifik önemli bir seramik pazar payına sahiptir ve önümüzdeki yıllarda küresel pazara hakim olmaya devam etmesi muhtemeldir. Bu, ürünün üretimi için hammaddelerin yüksek mevcudiyetine ve satın alınabilirliğine atfedilebilir. Bunun dışında, çeşitli ulusların hükümetleri, sanitasyonu iyileştirmeye ve plastik ve metal yerine seramik ürünlerin kullanımını teşvik etmeye yönelik politikalar başlatarak seramiğin büyümesini desteklemektedir. Öte yandan, elektronik endüstrisinden elektrikli seramiklere yönelik artan talep nedeniyle Avrupa pazarı kayda değer bir büyümeye tanık olacak.

Özelleştirme Raporunuzu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/ceramics-market-101916

Rekabetçi Peyzaj :

Faydalı Olmak İçin Üreticiler Tarafından Kabul Edilen Birleşme ve Satın Alma Stratejileri

Morgan Advanced Materials, 109 operasyon sahası ve 500 tona kadar sıkıştırma kapasitesi ile pazarın önde gelen oyuncularından biridir. Üreticiler, yüksek gelir elde etmek için yeni ürünler sunmaya önem veriyorlar. Üreticiler ayrıca pazarda rekabet avantajı elde etmek ve baskın kalmak için birleşme ve satın alma stratejileri benimsiyor.

Önemli Gelişme :

Ocak 2021: CeramTec, seramik diş implantlarında uzman olan Dentalpoint AG’yi satın aldı. Satın alma, şirketin medikal segmentteki portföyünü genişletmesine yardımcı olacak.

Rapor, Pazardaki Kilit Şirketleri Listeliyor:

 • Kyocera Şirketi (Japonya)
 • Corning Inc. (ABD)
 • Murata Manufacturing Co. Ltd. (Japonya)
 • Morgan Advanced Materials (Birleşik Krallık)
 • CoorsTek (ABD)
 • CeramTec (Almanya)
 • Saint Gobain (ABD)
 • 3 milyon (ABD)
 • Applied Ceramics Inc. (ABD)
 • Materion Şirketi (ABD)
 • McDanel Gelişmiş Seramik Teknolojileri (ABD)
 • Momentive Performance Materials Inc. (ABD)
 • Rauschert GmbH (Almanya)
 • Imerys SA (Fransa)

İlgili Haberleri Okuyun:

 

Formik Asit Piyasa Talebi

Formik Asit Pazar Fırsatları

Formik Asit Piyasası Gelecek Trendleri

Formik Asit Pazar Büyümesi

Formik Asit Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Önde Gelen Oyunculardan Formik Asit Piyasa Analizi ve Tahmin

Formik Asit Pazar Fırsatları

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları