Küresel yüksek saflıkta kuvars kumu pazar büyüklüğünün, tahmin döneminde yarı iletken üretiminde artan talep nedeniyle ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Yüksek Saflıkta Kuvars Kumu Pazarı , 2021-2028 ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır.Kuvars kumu oksijen ve silikadan üretilir. Mekanik ve termal özellikler sunar. Ovma temizleyiciler, kumlama ve zımparalama ve testere için kumlama için kullanılır. Silis kumu, beyaz kum ve endüstriyel kum olarak da adlandırılır. Yüksek kaliteli kuvars kumu, yarı iletkenler, kuvars eşya, erimiş kuvars potalar ve kuvars aydınlatma ürünlerinin imalatında hammadde olarak kullanılmaktadır. Mikroelektronik, güneş enerjisi, aydınlatma ve fiber optik gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılır.

Örnek Rapor PDF’si İsteyin –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/high-purity-quartz-sand-market-105251

Büyümeyi Engelleyen Tedarik Zinciri Bozulması

COVID-19, elektronik ve yarı iletkenler, inşaat ve otomotiv dahil olmak üzere dünya çapında çeşitli endüstrilerin tedarik zincirlerini bozdu. Pandemi, bu sektörlerdeki yüksek saflıkta kuvars kumu talebini olumsuz etkiledi. Güneş enerjisi kullanımı arttı ama bu piyasayı geri getirmeye yetmedi. Çoğu endüstride üretimin yeniden başlaması nedeniyle, pazarın önümüzdeki yıllarda toparlanması bekleniyor.

Yüksek Saflıkta Kuvars Kumu için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi :

  • Sibelco
  • Kuvars Şirketi
  • Yüksek Saflıkta Kuvars Pvt Ltd
  • Creswick Kuvars Pvt Ltd
  • önemli
  • HPQ Malzemeleri
  • Mineracao Santa Rosa
  • Jiangsu Pasifik Kuvars
  • İskandinav Madenciliği ASA

Segmentler-

Türüne göre, pazar yüksek dereceli, orta dereceli ve düşük dereceli olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama temelinde, pazar mikro elektronik, güneş enerjisi, aydınlatma, fiber optik ve diğerlerine ayrılmıştır. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neler Sunar?

Bölgenin başlıca ülkeleri, bölgesel pazara bireysel gelir katkılarına dayalı olarak çizildi. Rapor, başlıca itici güçleri, kısıtlamaları ve pazar fırsatlarını ve bunların kapsamlı etki analizini açıklar. Pazar araştırması, yüksek saflıkta kuvars kumu endüstrisi katılımcılarının pazar payı hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Çeşitli Uygulamalarda Artan Talep

Öngörülen dönemde çeşitli uygulamalarda artan talep nedeniyle küresel yüksek saflıkta kuvars kumu pazarının büyümesinin artması bekleniyor. Yüksek saflıkta kuvars kumları genellikle özel aydınlatma, yarı iletkenler, LED’ler, fiber optik ve fotovoltaik uygulamalarda kullanılır. Ürün, su işleme ve kristal büyütme faaliyetleri için mükemmel sonuçlar ve sıkı proses kontrolü sağlamak için yarı iletken üretiminde kullanılmaktadır. Ayrıca bakır kaplı laminatlarda ve yarı iletken dereceli epoksi kalıplama bileşiklerinde dolgu tozu olarak kullanılır. Silika cam olarak halojen ampullerde de kullanılmaktadır. Bu nedenle, bu uygulamalarda ürüne yönelik artan talep pazarın genişlemesini destekleyecektir.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya Pasifik’te Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Elektronik Uygulamalarında Artan Benimseme

Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca en büyük küresel yüksek saflıkta kuvars kumu pazar payına sahip olması bekleniyor. Elektronik uygulamalardaki artan benimsemenin bölgedeki pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Avrupa’nın pazarda önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, İngiltere’de güneş enerjisi alanında ürünün artan şekilde benimsenmesi ve Almanya’nın bölgedeki lider ülkeler olmasıdır.

Rekabetçi Peyzaj-

Kazançlı Fırsatlar Yaratmak İçin Artan Birleşme Sayısı

Çalışma, yüksek saflıkta kuvars kumunda bulunan aşağıdaki ana şirketlerin rekabet ortamı, kapasitesi ve birleşme, satın alma ve finansman gibi en son olaylar dahil olmak üzere kapsamlı bir analizini sunmaktadır. Sürdürülebilir ve çevre dostu ürünler geliştirmeye yönelik dinamik trend, sektör katılımcıları tarafından izlenen başlıca stratejilerden biridir.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/high-purity-quartz-sand-market-105251

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi,
Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar