Küresel yüzey dezenfektan pazarı, dünya çapında COVID-19 pandemisinin ortaya çıkmasından ivme kazanmaya hazırlanıyor. İnsanlar, virüsün etkisini azaltmak için insanlarla sık sık temas halinde olan yerleri ve nesneleri sürekli olarak dezenfekte ettiğinden, bu dezenfektana olan ihtiyacı artırdı. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “Yüzey Dezenfektan Pazar Büyüklüğü, Hisse & Endüstri Analizi, Türe Göre (Aerosol, Jel, Sıvı ve Mendil), Bileşime Göre (Alkoller, Klor Bileşikleri, Kuvaterner Amonyum) başlıklı yakın tarihli bir raporda verilmektedir. Bileşikler, Hidrojen Peroksit, Perasetik Asit ve Diğerleri), Uygulamaya Göre (Konut, Ticari, Sağlık Tesisi ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027.” Rapor ayrıca küresel yüzey dezenfektan pazar büyüklüğünün 770 USD olduğunu belirtiyor.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/surface-dezenfectant-market-103062

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek için Hastane Kaynaklı Enfeksiyonların Artan Yaygınlığı

Hastane kaynaklı enfeksiyon vakalarının (HAI’ler) yakın gelecekte yüzey dezenfektanı talebini artırması bekleniyor. Bu enfeksiyonlar esas olarak hastalar hastanelerde tedavi edilirken ortaya çıkar ve genellikle kabul prosedürü sırasında tespit edilmez. İnvaziv cihazlar ve tıbbi ekipmanla ilişkili enfeksiyonlar, ventilatörle ilişkili pnömoni, kateterle ilişkili enfeksiyonlar ve cerrahi alan enfeksiyonundan oluşur. Bununla birlikte, bu dezenfektanlar, asetik asit, peroksitler ve hipoklorit gibi çok çeşitli kimyasalları içerir. Bunlar çevre için olduğu kadar insan sağlığı için de çok zararlıdır. Bu faktörlerin önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini engellemesi bekleniyor.

Fortune Business Insights™, küresel pazarda faaliyet gösteren tüm üreticilerin adlarını listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • 3 milyon (ABD)
 • Proctor & Gamble Şirketi (ABD)
 • Kimberley-Clark Şirketi (ABD)
 • SC Johnson Professional(ABD)
 • Clorox Şirketi (ABD)
 • Ecolab (ABD)
 • Metrex Research LLC(ABD)
 • Reckitt Benckiser (İngiltere)
 • Diversey Inc.(ABD)
 • STERIS plc (İrlanda)
 • Whiteley Şirketi (Avustralya)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Segment-

Enfeksiyonlar Hakkındaki Farkındalık Sayesinde Konut Segmenti İstikrarlı Bir Şekilde Büyüyecek

Uygulamalar açısından pazar, sağlık tesislerine, ticari tesislere, konutlara ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunların dışında konut segmenti 2019’da %16,1 pazar payına sahipti. Bu büyüme, halk arasında yüzey dezenfektanları kullanmanın yararları ve çeşitli enfeksiyonların yayılması konusunda artan farkındalıktan kaynaklanıyor. Ek olarak, COVID-19 pandemisinin patlak vermesi bu dezenfektanlara olan talebi hızla artırıyor.

Bölgesel Analiz-

Hijyeni Korumak için Yükselen Hükümet Yasaları Kuzey Amerika’da Büyümeyi Destekleyecek

2019 yılında Kuzey Amerika 299,9 milyon ABD doları gelir elde etti. Bu büyüme, hükümetler tarafından halka açık yerlerde, gıda işletmelerinde ve hastanelerde uygun sanitasyon ve hijyenin sağlanması için ortaya konan katı yasaların sayısının artmasından kaynaklanmaktadır. Avrupa, özellikle ev uygulamaları için bu dezenfektanların artan kullanımıyla desteklenen önemli bir büyüme yaşamaya hazırlanıyor. Asya Pasifik’in ise çok sayıda ülkenin hükümetlerinin halk sağlığı ve temizliğine yönelik artan harcamalarının körüklediği en hızlı büyümeyi sergilemesi bekleniyor.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/surface-dezenfektan-market-103062

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Şirketler Satışları Artırmak için Ürün Lansmanlarına ve İşbirliklerine Odaklanıyor

Çok sayıda uluslararası ve bölgesel şirketin mevcudiyeti nedeniyle pazar oldukça rekabetçidir. Çoğu, ya ortak girişimler ve ortaklıklar stratejisini izliyor ya da piyasaya yeni yüzey dezenfektanlarını piyasaya sürmek için büyük meblağlar yatırıyor. Bu adımlar, rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı oluyor. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden ikisi yer almaktadır:

 • Ocak 2019 : Reckitt Benckiser, Kuzey Amerika’daki varlığını genişletmek ve daha fazla hastane, gıda derneği ve eğitim kurumuna ulaşmak için Diversey ile el ele verdi.
 • Kasım 2018 : Diversey Inc., SureTouch adlı tek adımlı temizleyici, kullanıma hazır koku giderici ve dezenfektanını piyasaya sürdü. Hidrojen peroksit içerir ve tesislerin etkin bir şekilde temizlenmesi için Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylanmıştır.

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • Pazar sürücüleri, engeller ve dinamikler nelerdir?
 • Önümüzdeki yıllarda piyasa nasıl etkilenecek?
 • Önde gelen şirketler rekabeti yoğunlaştırmak için hangi stratejileri benimsiyor?
 • Hangi bölgenin pazara öncülük etmesi bekleniyor?
 • Koronavirüs enfeksiyonunun yayılması piyasayı nasıl etkileyecek?

İlgili Sektör Haberleri – 

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Kıymetli Madenler Piyasası Geliri

Kıymetli Madenler Piyasası Talebi

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Kıymetli Madenler Piyasası Gelecek Trendleri

Kıymetli Madenler Pazar Büyümesi

Kıymetli Madenler Piyasası Coğrafi Segmentasyonu

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi, Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar