Küresel SATCOM ekipman pazarı boyutunun, küçük uydu fırlatma sayısındaki artış nedeniyle önümüzdeki yıllarda umut verici bir büyümeye tanık olması bekleniyor. SATCOM ekipmanı temel olarak kontrol sistemi, iletişim yükü, komut, anten, anahtarlama sistemleri, transponder ve bir antenden oluşur. Telekomünikasyon, askerlik hizmeti, hava durumunu izleme, navigasyon ve diğerleri gibi çok çeşitli uygulamalar için kullanılırlar. Bu pazar hakkında daha fazla bilgi, yakın zamanda Fortune Business Insights™ tarafından yayınlanan “” başlıklı bir raporda verilmektedir.SATCOM Ekipmanı Pazar Büyüklüğü, Payı ve Sektör Analizi, Bileşene Göre (Transponderler, Alıcı-Vericiler, Dönüştürücüler), Uydu Türüne Göre (Cubesat, Küçük, Orta, Büyük), Uygulamaya Göre (Yer Gözlemi ve Uzaktan Algılama, İletişim, Bilimsel Araştırma ve Keşif, Navigasyon) , Diğerleri), Son Kullanıcı Tarafından (Ticari, Resmi ve Askeri) Diğerleri ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026.”

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/satcom-equipment-market-102105

Raporun Kapsamı Nedir? 

Rapor, sürüş, itme, yükseltme ve zorlayıcı faktörler gibi parametrelere dayalı olarak SATCOM ekipman pazarına kapsamlı bir genel bakış sunar. Bileşen, uydu tipi, uygulama, son kullanıcı ve coğrafya gibi faktörlere göre pazarın bölündüğü farklı segmentlere de vurgu yaparak, lider segmentlere ve bunların pazar rakamlarına ışık tutuyor. Rapor, mevcut SATCOM ekipmanı pazar eğilimlerini, son endüstri gelişmelerini ve pazarla ilgili diğer ilginç görüşleri tartışıyor. Ayrıca, rekabet ortamını, içinde faaliyet gösteren oyuncuların listesini ve rekabette sağlam durmak ve tahmin döneminde daha iyi gelir elde etmek için kilit oyuncuların adlarını ve kritik stratejilerini de inceler.

 

Market sürücüleri

Daha İyi İş Fırsatları Yaratmak için 3D Baskılı RF Bileşenlerinin Ortaya Çıkışı

Artan sayıda küçük uydu fırlatma, SATCOM ekipman pazarının büyümesini teşvik etmede önemli bir faktördür. Ek olarak, Ka ve Ku bant uydularına olan artan talep de tahmin döneminde pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Bu, dünyayı gözlemleme ihtiyacındaki artış ve daha iyi uydu iletişimine olan ihtiyacın artmasıyla birleştiğinde, pazarın genişlemesine de yardımcı olacaktır. Ayrıca, artan internet erişimi ihtiyacı, artan uydu ağlarına olan talebi karşılamak için yeterlidir.

 

Bununla birlikte, artan sayıda önerilen küçük uydu fırlatmayla ilgili veya bileşen tasarımıyla ilgili düzenleyici zorluklar, pazar için önemli bir zorluk oluşturabilir. Bununla birlikte, uydular arası iletişim için yeni optik teknolojinin, yüksek veri hızlı iletişim ekipmanlarının ve 3D baskılı RF bileşenlerinin ortaya çıkışının, uzun vadede pazar için kazançlı büyüme fırsatları sunması bekleniyor.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/satcom-equipment-market-102105

 

Bölgesel Bölümleme:

Kuzey Amerika Artan Uydu Fırlatma Sayısıyla Pazara Hakim Olacak

 

Bölgeye göre, pazar Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak bölümlere ayrılmıştır. Bunlar arasında, 5G için uydu fırlatma sayısındaki artışa bağlı olarak pazara Kuzey Amerika hakimdir ve bu nedenle ABD’deki pazarı yönlendirir. bu da bu bölgenin önümüzdeki yıllarda pazara hakimiyetini sürdürmesine yardımcı olacaktır. 

 

Öte yandan, Hindistan hükümetinin uzay programlarına artan yatırımları nedeniyle Asya Pasifik’in önümüzdeki yıllarda önemli bir SATCOM ekipmanı pazar payı kazanması bekleniyor. Bunun yanı sıra, Almanya ve İngiltere ülkelerinde orta boy uyduların fırlatılması, tahmin döneminde Avrupa pazarına önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

 

Rekabet Ortamı:

Daha İyi Gelir Getirmek için Uzay Ajanslarıyla Sözleşme Yapan Satıcılar

 

Küresel SATCOM ekipman pazarında faaliyet gösteren şirketler, pazarda ivme kazanmak ve rekabette öne çıkan bir konuma ulaşmak için ürün geliştirme ve yükseltme faaliyetleri yürütmektedir. Şirketler ayrıca, daha iyi bir deneyim için en son teknolojiyi SATCOM hizmetlerine uygulamak için uzay ajanslarıyla sözleşmeler kazanmaya çalışıyor. Hükümet de bu büyümeyi SATCOM hizmetlerini benimseyerek ve satıcılarla milyonlar değerinde anlaşmalar ve sözleşmeler yaparak savunma hizmetlerinde uygulayarak destekliyor. Bu tür girişimler, tahmin döneminde yüksek SATCOM ekipman pazarı gelirini çekmeye yardımcı olacaktır. 


Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/satcom-equipment-market-102105

 

SATCOM Ekipman Pazarı Üreticilerinin listesi şunları içerir:

 

 • Cobham Plc (İngiltere)
 • Mitsubishi Elektrik Şirketi
 • General Dynamics Şirketi (ABD)
 • Honeywell Uluslararası A.Ş.
 • Tesat-Spacecom GmbH & Co.Kg
 • Oxford Uzay Sistemleri
 • L3 Teknolojileri (ABD)
 • Airbus SE
 • NEC Uzay Teknolojileri Ltd.
 • Gomspace A/S
 • Ball Havacılık ve Uzay ve Teknolojileri Şirketi
 • Ruag Grubu
 • Antwerp Uzay
 • Maxar Teknolojileri
 • Viasat (ABD) ve Harris Corporation (ABD)
 • ISIS – Space BV’de Yenilikçi Çözümler
 • Cobham PLC

SATCOM Ekipman Pazarındaki Önemli Sektörel Gelişmeler şunları içerir:

 

Kasım 2019 –  ABD Donanması ile General Dynamics Mission Systems Inc. arasında MUOS haberleşme sistemi için 731,8 milyon USD değerinde sözleşme imzalandı. MUOS, ABD Donanması’ndan dünyaya güvenli veri ve ses iletişimi sağlayan yeni nesil uydu iletişim sistemidir.

 

Aralık 2019 – ABD Savunma Bakanlığı (DoD) tarafından Centurum Information Technology’ye Savunma Bakanlığı’na SATCOM hizmetleri için teknik destek sağlamak üzere 89,9 milyon ABD Doları tutarında bir sözleşme verildi.

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları