Dış Mekan Mobilya Pazar Analizi, Gelişimi, Geliri, Gelecekteki Büyümesi ve 2030’a Tahmini

Küresel dış mekan mobilyası pazarının büyüklüğü 2022’de 48,40 milyar ABD doları olarak değerlendirildi . Pazarın 2023’teki 50,73 milyar ABD dolarından 2030’a kadar 72,80 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin dönemi boyunca %5,30’luk bir Bileşik Büyüme Oranı sergilemesi bekleniyor. Dış mekan mobilyaları çoğunlukla dış mekan ortamlarına konfor ve rahatlık getirmek için kullanılır. Genellikle sıcak, soğuk ve yağmur gibi şiddetli iklim koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Çok işlevlidir ve az bakım gerektirir ve çimler, bahçeler ve evlerin arka bahçeleri gibi alanlara çekicilik katar. Artan şehirleşme ve insanların artan yaşam standartları, üreticileri en son moda ve lüks trendlere göre mobilya tasarlamaya teşvik ederek pazarın çoğalmasına yardımcı oldu. Bu bilgi, Fortune Business Insights tarafından ” Dış Mekan Mobilya Pazarı, 2023-2030 ” başlıklı raporunda sağlanmaktadır .

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu PDF Alın-

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/outdoor-furniture-market-106406

Segmentasyon:

Artan Uzaktan Çalışma Nüfusu Artan Tablo Segmenti Öncülük Edecek

Ürün türüne göre pazar, masa, sandalye, yemek takımı ve diğer ürünlere ayrılıyor. Bunlar arasında, hanelerde masalara olan talebi artıran uzaktan çalışma koşullarının yaygınlaşması nedeniyle masa segmentinin pazara hakim olması bekleniyor. Ayrıca masalar taşınabilir, ferah ve kompakttır ve kullanıcıların ortak alanlardan kolaylıkla çalışmasına olanak tanıyarak segmentin genişlemesine yardımcı olur.

Dayanıklılık ve Su Geçirmezlik Sayesinde Ahşap Segmenti Hakim Olacak

Malzeme türüne göre küresel pazar ahşap, metal, plastik ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunlar arasında ahşap segmenti, düşük bakım gereksinimleri ve yüksek dayanıklılığı sayesinde 2022’de en büyük dış mekan mobilyası pazar payını elde etti. Üstelik tik ağacı, sedir, maun ve akasya ağacı gibi bazı ahşap çeşitleri su geçirmezdir ve böcek kovucu özelliklere sahiptir; bu da onları dış mekan kullanımı için temel mobilya öğelerinin işlenmesinde ideal seçim haline getirerek segmentin büyümesine yardımcı olur.

Artan Harcanabilir Gelir Nedeniyle Konut Segmenti En Büyük Payı Alacak

Son kullanıcıya dayalı olarak pazar, konut ve ticari olarak ikiye ayrılıyor. Bunlar arasında konut segmenti, artan harcanabilir gelir ve evler için çim ve balkon armatürlerine yönelik talebin artması nedeniyle 2022’de pazara liderlik etti. Ayrıca, tüketicilerin ev yenileme ve tadilat konularına artan ilgisi de önümüzdeki yıllarda segmentin genişlemesine katkıda bulunacaktır.

Coğrafi olarak pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya ayrılmıştır.

Rapor Kapsamı:

Rapor aşağıdaki konularda değerli bilgiler içermektedir:

 • Pazardaki başlıca büyüme etkenleri, kısıtlayıcı faktörler, fırsatlar ve potansiyel zorluklar
 • Bölgesel ve segmental gelişmeler
 • Büyük endüstri oyuncularının listesi
 • Piyasa oyuncuları tarafından benimsenen temel stratejiler
 • Ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar dahil olmak üzere sektördeki son gelişmeler

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu PDF Alın-

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/outdoor-furniture-market-106406

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Çatı Restoranlarının ve Otellerinin Sayısı Artarak Pazarın Yayılmasını Sağlayacak

Artan kentleşme ve nüfusun artan satın alma gücü, çatı restoranları ve barlarda yemek yeme gibi rekreasyon faaliyetlerine yönelik harcamaları artırdı. Bu da konaklama sektöründen gelen ürün talebi arttıkça dış mekan mobilyası pazarının büyümesine yardımcı oldu. Ayrıca otel ve restoranlardaki ortak alanlar oturma için geniş alanlara sahip olup, oturma kapasitesini arttıracak şekilde döşenebilmektedir. Bahçe alanları için dekoratif mobilyalara yapılan artan yatırımlar pazarın çoğalmasına yardımcı oldu.

Öte yandan ahşap ve metal gibi hammadde maliyetlerinin yüksek olması bu alanda faaliyet gösteren işletmeler için zorluk oluşturacaktır.

Bölgesel Analizler:

Asya Pasifik, Gayrimenkul Sektörünün Genişlemesinden Önemli Pay Alacak

Asya Pasifik, artan inşaat projeleri ve emlak sektörünün büyümesi nedeniyle 2022’de hakim pazar payına sahip oldu. Bu da bölgesel pazarın büyümesine katkıda bulunuyor. Ayrıca, geniş bir yelpazedeki döşeme ürünlerinin kolay bulunabilirliği ve çeşitli uluslararası ve yerli mobilya markalarına çevrimiçi olarak kolay erişim, bu bölgedeki pazarın çoğalmasına neden olmuştur.

Kuzey Amerika pazarının önümüzdeki yıllarda Sunset West US, Brown Jordan ve Gabriella White LLC gibi önde gelen döşeme üreticilerinin desteğiyle önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Değişen tüketici eğilimi ve artan harcanabilir gelir, çimler ve dış mekan ortamları için sandalyelere olan talebi artırdı.

Avrupa pazarının, dış mekan dekorasyonuna yönelik birinci sınıf mobilya koleksiyonlarının piyasaya sürülmesiyle önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Bölgedeki çok sayıda bahçe ve çimenlik alan, açık havada oturmak için bank ve sandalyelere yönelik talep yaratarak bu bölgedeki pazarın büyümesine katkıda bulundu.

Rekabet Ortamı:

Pazarın Büyümesini Teşvik Etmek İçin Öncü Oyuncular Tarafından Yeni Mağazaların Açılışı

Bu alandaki sektör liderleri, yeni girenlere karşı rekabet avantajı elde etmek amacıyla konumlarını güçlendirmek ve müşteri tabanını genişletmek için çeşitli hamleler yapıyor. Bu hareketlerden biri, ürünlerini daha geniş bir müşteri tabanına ulaştırmak için yeni mağazalar açmaktır. Örneğin, Aralık 2022’de Brown Jordan Co., 200 Lexington Bulvarı’ndaki New York Tasarım Merkezi’nde Manhattan’daki yeni amiral gemisi showroomunun açılışını yaptı. Yeni açılan showroom, müşterilerin dış mekan mobilyalarının geniş yelpazedeki son teknoloji kaplamalarını, tasarımlarını ve kumaşlarını keşfetmelerine yardımcı olacak.

Temel Endüstri Gelişimi:

Haziran 2022: Poltrona Frau, 2021’de görücüye çıkardığı Boundless Living Koleksiyonuna kısa süre önce ek dış mekan mobilyaları ekledi. Koleksiyon, tüm yıl boyunca konutların arka bahçeleri, bar terasları ve tekne güverteleri gibi çeşitli ortamlara uygun olacak şekilde tasarlandı. .

Raporda Adı Geçen Önemli Oyuncuların Listesi:

 • IKEA (Hollanda)
 • Brown Jordan Co. (ABD)
 • Gloster Mobilya (ABD)
 • Aura Global Mobilya (Hindistan)
 • Kettal Grubu (İspanya)
 • Woodard Mobilya (ABD)
 • Kraliyet Botania (Belçika)
 • Ashley Mobilya Endüstrileri, Inc. (ABD)
 • Kimball Uluslararası (ABD)
 • Bernhardt Mobilya Şirketi A.Ş. (ABD)

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu PDF Alın-

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/outdoor-furniture-market-106406

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir. Raporlarımız, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmesine yardımcı olmak için somut içgörüler ve niteliksel analizlerin benzersiz bir karışımını içerir. Deneyimli analistlerden ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, ilgili verilerle serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmalarını derlemek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanıyor.

En Son Bloglar: 

https://sites.google.com/view/deodorant-market1/mice-market-share-demand-top-players-industry-size-future-growth-by-203

https://justpaste.me/sFHJ2

https://www.myvipon.com/post/937846/MICE-Market-Future-Top-Key-Business-amazon-coupons

https://techplanet.today/post/mice-market-size-analiz-share-research-business-growth-and-forecast-to-2030


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *