Eğitici Oyuncaklar Pazar Büyüklüğü, Analiz, Payı, Araştırma, İş Büyümesi ve 2030’a Kadar Tahmin

Küresel eğitici oyuncak pazarının büyüklüğü 2022’de 57,41 milyar ABD doları olarak belirlendi. Pazarın 2023’teki 61,60 milyar ABD dolarından 2030’a kadar 106,26 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin dönemi boyunca %8,10’luk bir Bileşik Büyüme Oranı sergilemesi bekleniyor.
Öğrenmeyi çocuklara uygulamak amacıyla tasarlanan oyuncaklar eğitici oyuncaklar olarak bilinir. Çevre dostu ve öğretici oyuncaklara yönelik artan talebin, tahmin döneminde piyasayı yönlendirmesi bekleniyor. Fortune Business Insights, bu bilgiyi “Küresel Eğitici Oyuncak Pazarı, 2023–2030” başlıklı raporunda sunuyor.

Örnek PDF Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/educational-toys-market-106324 

Eğitici Oyuncaklar Pazar Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi :

 • Mattel (ABD)
 • LEGO System A/S (Danimarka)
 • Melissa ve Doug (ABD)
 • Ravensburger (Almanya)
 • Simba Dickie Grubu (Almanya)
 • TOMY (Japonya)
 • JAKKS Pacific, Inc. (ABD)
 • GoldLok Oyuncakları (Çin)
 • WowWee Group Limited (Kanada)
 • CocoMoco Kids (Hindistan)

Rapor Kapsamı:

Rapor şunları sunuyor:

 • Pazardaki başlıca büyüme etkenleri, kısıtlayıcı faktörler, fırsatlar ve potansiyel zorluklar.
 • Bölgesel gelişmelere ilişkin kapsamlı bilgiler.
 • Büyük endüstri oyuncularının listesi.
 • Piyasa oyuncuları tarafından benimsenen temel stratejiler.
 • Sektördeki en son gelişmeler arasında ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar yer alıyor.

 

Segmentler:

Oyuncaklar Yoluyla Motor Becerilerin Geliştirilmesine Yardım Segmental Büyümeyi Artırıyor

Türe göre pazar, oyunlar ve bulmacalar, sanat ve el sanatları, motor beceriler, rol oynama, kök oyuncaklar, müzikli oyuncaklar ve diğer oyuncaklara bölünmüştür. Motor beceriler segmenti pazara öncülük ediyor. Bebeklerin günlük görevleri yerine getirmelerine yardımcı olmak için el-göz koordinasyonu gibi ince motor becerilerini geliştirme ihtiyacı, oyuncağın popülaritesini artırıyor.

4 Yıla Kadar Segmentte Liderlik Etmek İçin IQ’yu Artırmaya Yardımcı Olan Oyuncaklara Yönelik Artan Talep

Yaş grubuna göre pazar 4 yaşa kadar, 4-8 yaş arası ve 8 yaş üstü olarak kategorize ediliyor. Tahmin dönemi boyunca, çocukların IQ’sunu genç yaşta geliştirmeye yardımcı olan eğitici oyuncaklara olan artan ihtiyaç nedeniyle 4 yıllık segmentin pazara hakim olması bekleniyor.

Süpermarket ve Hipermarketlerin Sunduğu Önemli İndirimler Büyümeyi Artırıyor

Dağıtım kanalına göre pazar, süpermarketler ve hipermarketler, özel mağazalar, e-ticaret ve diğerlerine bölünmüştür. Walmart gibi hipermarketlerin oyuncak bölümünde sunduğu önemli indirimler popülerliği artırarak segmentte liderliğe katkıda bulunuyor.

Bölgesel bazda pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Hemen Teklif Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/educational-toys-market-106324

Rekabet Ortamı:

Büyük Şirketler Pazar Büyümesini Artırmak İçin Çevrimiçi Dağıtım Kanallarına Odaklanıyor

Pazar oyuncuları, ürünleri çevrimiçi kanallar aracılığıyla tanıtmaya daha fazla odaklanıyor. Tahmin dönemi boyunca Lego Systems A/S ve Mattel’in yeniden yerlerini alması bekleniyor. Örneğin Mattel ürünleri 150 ülkede satılıyor, dünya çapında 25 lokasyonda faaliyet gösteriyor ve eğitici oyuncaklarda önemli bir pazar payına sahip.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Talebi Artırmak İçin Akıllı Oyuncakların Tercihi

Tüketiciler akıllı elektronik oyuncaklar satın almaya odaklanmış durumda. Rahat kullanım ve eğitim sırasında kişisel yaklaşım, onları diğer geleneksel oyuncaklara göre tercih edilen bir seçim haline getiriyor. Çocuklarda problem çözme becerilerini yaratıcı bir şekilde geliştirmeyi amaçladıkları için STEM oyuncaklarının tahmin döneminde önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

Ancak sahte ve potansiyel olarak tehlikeli ürünlerin yüksek dolaşımı, eğitici oyuncak pazarının büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Analizler:

Kuzey Amerika, ABD Yapımı Oyuncakların Yüksek Popülerliği Sayesinde Öncülük Ediyor

Kuzey Amerika, ‘ABD’de Üretilen’ öğretici oyuncaklara olan talebin artması nedeniyle pazara hakim durumda. Sevkiyatın Çin ve Meksika’dan yapılan sevkıyatlara kıyasla daha hızlı ve daha ucuz olması nedeniyle bölge ABD yapımı ürünlerden yararlanıyor.

Çevre dostu eğitici oyuncakların artan popülaritesi nedeniyle Avrupa’da istikrarlı bir büyüme gözlemlenmesi bekleniyor.

Temel Sektör Gelişmeleri:

 • Ekim 2022 – Bengaluru, Hindistan merkezli eğitici oyuncak markası Bubhutsu (Ağustos 2022’de piyasaya sürüldü), Krishna Leela temasına göre tasarlanan ilk oyuncak serisini tanıttı. Marka, dört yaş üstü çocuklara yönelik Hint destansı temalarını konu alan oyuncaklar geliştirmeye önem veriyor.

En Son Bloglar: 

https://reflective-navy-f83.notion.site/Luxury-Goods-Market-Share-Size-Trend-Demand-Analytics-by-Top-Leading-Player-and-Forecast-Till-203-12a4502bd839473882d6870402410b38

https://medium.com/@sujitchaudhari206/luxury-goods-market-analiz-by-trends-size-share-company-overview-growth-and-forecast-by-2030-204ac9baa6a7

https://www.quora.com/profile/Sujit-Chaudhari-40/How-has-the-luxury-goods-market-evolved-over-the-past-decade-in-terms-of-revenue-and- tüketici tercihleri-The-global-l?ch=10&oid=157554675&share=4032146b&srid=h2IaCg&target_type=post

https://sites.google.com/view/deodorant-market1/luxury-goods-market-trends-industry-share-growth-drivers-business-opport


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *