Wall Art Pazar Büyüklüğü, Payı, Tahmin Analizi, Şirket Profilleri, Rekabet Ortamı ve Kilit Bölgeler 2030

Küresel duvar sanatı pazarının büyüklüğü 2022 yılında 59,09 milyar ABD doları olarak gerçekleşti . Pazarın, 2023-2030 tahmin döneminde %6,96’lık bir Bileşik Büyüme Oranı ile 2023’te 61,04 milyar ABD dolarından 2030’a kadar 97,79 milyar ABD dolarına çıkacağı tahmin edilmektedir.

İnsanlar müzeleri ve evleri süslemek için daha dekoratif ve estetik dekor öğeleri aradıkça, duvar sanatına olan talep dünya çapında kayda değer bir hızla arttı. Duvar tasarımı veya duvar dekoru olarak da bilinen bu sanat eserleri, iç ve dış duvarların görünümünü büyük ölçüde iyileştirebilir. Hatta bu öğelerden bazıları izleyicilere ilham verici veya bilgilendirici mesajlar bile iletebilir.

Piyasanın önde gelen birçok oyuncusu, eserlerini sanatseverlerle buluşturmak amacıyla çeşitli sanat etkinlikleri ve sergiler düzenliyor. Yakın tarihli bir örneği vurgulayarak, çevrimiçi sanat eseri pazarı Saatchi Art, Mart 2021’de sanat eserlerini dünyanın her yerindeki insanlara sergilemek için yeni bir Sanal Gerçeklik (VR) duvar sanat eserleri fuarı düzenledi. Bu yönler duvar sanatı pazarının büyümesini artırabilir.

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu PDF Alın-

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/wall-art-market-105009

Segmentasyon:

Güzel Sanat Eserlerinin Yüksek Fiyatları Nedeniyle Artan Benimsenmesi Pazar Büyümesini Artırabilir

Türe göre pazar, modern, soyut, kaliteli ve diğerlerine ayrılmıştır. Bu sanat eserlerinin yüksek fiyatlı olması ve müşterilere akademik olmayan avantajlar sunması nedeniyle kaliteli segment büyük bir pazar payına sahip.

Satışlarını Artıracak Kanvas Eserlerin Maliyet Etkinliği

Malzeme açısından pazar kağıt, tuval ve diğerlerine ayrılmıştır. Kanvas sanat eserleri farklı boyutlarda ve tarzlarda yaygın olarak mevcut olduğundan ve diğer malzemelerle karşılaştırıldığında daha uygun maliyetli olduğundan, tuval segmenti baskın bir duvar sanatı pazar payına sahiptir.

Bayi Mağazalarındaki Müşteri Ziyaretlerini Artırmak İçin Sanatsal Panellerin Artan Kullanılabilirliği

Satış kanalına göre pazar, müzayede evleri ve bayiler olarak ikiye ayrılıyor. Sanatsal panellerin pek çok sanat satıcısı mağazasında satışa sunulmasıyla bayiler segmenti büyük bir pazar payı elde etti ve böylece müşterilerin uygun fiyatlı birçok çizim, tablo ve heykele erişimi arttı.

Coğrafi olarak pazar Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Kapsamı

Pazar araştırması raporu, derinlemesine pazar analizi yapar ve öne çıkan ürün türleri, önemli şirketler, malzemeler ve ürünün önde gelen uygulama alanları gibi çeşitli önemli alanların altını çizer. Aynı zamanda en son endüstri trendlerini ve rekabet ortamını da kapsamakta ve önemli pazar gelişmelerine odaklanmaktadır. Buna ek olarak raporda pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörler de yer alıyor.

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu PDF Alın-

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/wall-art-market-105009

Sürücüler ve Sınırlamalar

Duvar Dekoru Ürünlerinin Satışını Artırmak İçin Artan Sanatçı Sayısı

Zanaatkarların ve ressamların sayısında kayda değer bir artış olmuş ve bu da yüksek kaliteli duvar sanatı tedarikini olumlu yönde etkilemiştir. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre 2020 yılında ülkede sanatçı olarak istihdam edilenlerin sayısı 12.600’e ulaştı. Bu rakamın 2030 yılına kadar neredeyse %9,5 oranında artması bekleniyor. Konut ve ticari altyapının artan gelişiminin, duvar tasarımı şirketleri için de kazançlı iş fırsatları yaratması bekleniyor. Bunun nedeni, giderek daha fazla ev sahibinin evlerini güzelleştirmek için benzersiz sanat eserleri yaratması veya satın almasıdır. Bu faktörler, farklı müzelere yapılan ziyaretlerin sayısının artmasıyla birlikte 2023-2030 döneminde pazarın büyümesini destekleyecektir.

Ancak duvar resimleri, duvar kağıtları, aydınlatma ve diğerleri gibi alternatif dekor biçimlerinin artan kullanılabilirliği pazarın ilerlemesini engelleyebilir.

Bölgesel Analizler

Artan Sanatçı Sayısı Sayesinde Kuzey Amerika Pazarı Önemli Ölçüde Büyüyecek

Kuzey Amerika’nın tahmin döneminde küresel pazara hakim olması bekleniyor. Bölgesel pazar 2022’de 26,03 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleşti. Bölgedeki müşteriler arasında el yapımı ev dekorasyonu ürünlerine yoğun bir talep var. Bu ürünlerden bazıları çizimler, resimler, heykeller ve daha fazlasını içerir. Temmuz 2021’de düzenlenen Toronto Açık Hava Sanat Fuarı (TOAF) gibi sanat etkinliklerinin bölgesel pazar görünümünü güçlendireceği tahmin ediliyor.

Avrupa, İngiltere ve Fransa’daki sanat müzesi ziyaretçilerinin yüzdesinin artması nedeniyle küresel pazarda hızlı büyüme görecek bir başka bölge.

Rekabet Ortamı:

Kilit Oyuncuların Pazar Pozisyonlarını Yükseltmelerine Yardımcı Olacak İş Genişletme ve Promosyon Stratejileri

Artfinder, Saatchi Art, Bed, Bath and Beyond ve diğer birçok şirket bu pazarın kilit oyuncularıdır. Bu kuruluşlar, ürünlerini uluslararası pazarlarda satarak ticari faaliyetlerini genişletmeye çalışmaktadır. Ayrıca ürün gelirlerini artırmalarına yardımcı olacak çeşitli tanıtım stratejileri de oluşturuyorlar.

Önemli Endüstri Gelişimi:

Mart 2023 – Trends International, LLC. Lisanslı poster, takvim, çıkartma ve kırtasiye ürünlerinin önde gelen yayıncısı ve üreticisi, ABD’de duvar dekorasyonu ürünleri üretim kapasitesini artırmak için Allposters.com ve Art.com’u satın aldığını duyurdu

Piyasada Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi

  • Saatchi Sanatı (ABD)
  • Sanat Bulucu (İngiltere)
  • Darphane LLC. (BİZ)
  • Artspace LLC (ABD)
  • Sanatsal (ABD)
  • com (ABD)
  • Zatista LLC (ABD)
  • Tellenge Mağazası (Hindistan)
  • Artisera (Hindistan)
  • Seven Wall Art Corporation (ABD)

En Son Bloglar: 

https://locantotech.com/mice-market-trends-growth-size-segmentation-future-demands-latest-innovation-regional-forecast-to-2030/

https://trandingdailynews.com/mice-market-overview-key-players-analiz-opportunities-comprehensive-research-study-competitive-landscape-and-forecast-to-2030

https://newsmerits.info/mice-market-key-leaders-analiz-segmentation-growth-future-trends-demands-emerging-teknoloji-by-regional-forecast-to-2030/

https://viralsocialtrends.com/mice-market-trends-share-size-demand-growth-opportunities-industry-revenue-future-and-business-analiz-by-forecast-2030/


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *