Yapay Çiçekler Pazar Trendleri, Sektör Payı, Büyümenin Etkenleri, İş Fırsatları ve 2030’a Kadar Talep Tahmini

Küresel yapay çiçek pazarının büyüklüğü 2022’de 1.577.38 milyon ABD doları olarak belirlendi. Pazarın 2023’teki 1.637.64 milyon ABD dolarından 2030 yılına kadar 2.275.33 milyon ABD dolarına ulaşması ve tahmin dönemi boyunca %4,57’lik bir Bileşik Büyüme Oranı sergilemesi bekleniyor. Kalıcı botanik veya sahte çiçek olarak da bilinen yapay çiçekler, naylon, polyester, ipek, plastik ve kağıttan yapılmış dekoratif öğelerdir. Ticari ve konut sektörlerinde dekorasyon uygulamasına yönelik ürünlerin benimsenmesinin artması, pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Üstelik hızla gelişen iç tasarım ve ev dekorasyonu trendleri, yapay bitkiler gibi dekoratif ürünlere yönelik ürün talebini artıracak. Bu bilgi Fortune Business Insights’ın ” Yapay Çiçek Pazarı, 2023-2030 ” başlıklı raporunda sağlanmaktadır .

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu PDF Alın-

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/artificial-flowers-market-104459

Segmentler:

Polyester Segmenti Dayanıklılık ve Maliyet Verimliliği Gibi Avantajlarıyla Liderlik Kazanacak

Malzemeye göre pazar polyester, plastik, kağıt, ipek, naylon ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunlar arasında malzemenin boya ve yapıştırıcılarla birleşebilme özelliği, dayanıklılığı, alternatiflerine göre maliyet avantajı gibi faktörler nedeniyle polyester segmenti 2022 yılında en büyük pazar payını elde etti.

Commercial Segment to Lead Due to Growing Product Adoption in Hospitality Sector

Based on application, the market is divided into residential and commercial. Among these, the commercial segment dominated the market in 2022. Rising product adoption in commercial settings, such as corporates, hotels, and shops, for decorative and aesthetic purposes is aiding segmental growth in the region.

Offline Segment to Dominate Backed by Growing Number of Retail Outlets

As per distribution channel, the market is arrayed into online and offline. The offline segment is slated to lead owing to easy product availability and accessibility in offline channels and the rising number of retail outlets worldwide, which increased their popularity among consumers.

Geographically, the market is segregated into North America, Europe, Asia Pacific, South America, and the Middle East & Africa.

Report Coverage:

The report covers:

 • List of key players in the global market
 • Tactical developments such as partnerships, collaborations, and product launches.
 • Drivers and opportunities aiding market augmentation
 • Threats and challenges hindering market growth in the upcoming years

Get a Free Sample Research Report PDF-

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/artificial-flowers-market-104459

 

Drivers and Restraints:

Rising Product Demand for Gifting and Interior & Exterior Decoration to Aid Market Expansion

Surging product demand as gifts for indoor and outdoor decorations will drive the artificial flowers market growth in the forthcoming years. Artificial flowers are extensively used at hotels, cafes, corporate offices, homes, and hospitals owing to their easy availability and maintenance features. Moreover, these products are widely used in retail stores as well, thus encouraging the entry of new players in this domain. Growing standard of living, rising disposable income of populace, and rising popularity of home décor and interior design are other factors facilitating market proliferation.

On the other hand, rising demand for sustainable and eco-friendly products, growing concern regarding environmental pollution, and government regulations to control plastic pollution will hinder product adoption and affect market proliferation negatively.

Regional Insights:

Europe to Lead Due to Expansion of the Hospitality Sector

Avrupa, konaklama sektöründen gelen artan ürün talebi nedeniyle 2022’de yapay çiçek pazarında hakim paya sahip oldu. Konaklama sektörünün genişlemesi ve otellerde, kafelerde ve restoranlarda dekoratif ve estetik amaçlı ürün uygulamasının artması, bu bölgedeki pazarın büyümesini daha da artıracak. Ayrıca bölgenin önde gelen şirketlerinin rekabet avantajı sağlamak amacıyla birleşme ve satın almalara katılması, bölgedeki pazarın yaygınlaşmasına daha da katkı sağlayacak. Örneğin, Ağustos 2022’de İsveçli bir yatırım şirketi olan Röko, Hollanda merkezli bir ihracatçı ve sahte çiçek ve bitki tasarımcısı olan Silk-Ka’nın çoğunluk hissesini satın aldı. Bu satın alma muhtemelen Silk-Ka’ya yeni büyüme fırsatları sağlayacak.

Bu arada, Asya Pasifik pazarının, kentsel yaşam tarzının bireyler tarafından giderek daha fazla benimsenmesi ve dekoratif öğelere yönelik tüketici harcamalarının artması nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Yükselen yaşam standardı, artan e-ticaret platformları sayısı ve artan kentsel nüfus, bölgedeki pazarın yükselmesine yardımcı olan diğer faktörlerdir. Örneğin, Birleşmiş Milletler’e göre Hindistan’daki kentsel nüfusun 2020’de 483 milyondan 2035’te 675 milyona ulaşması bekleniyor ve 2035 yılına kadar ülke nüfusunun yaklaşık %43,2’si muhtemelen kentsel alanlarda yaşayacak.

Rekabet Ortamı:

Piyasa Değerlemesini Artırmak İçin Alana Yeni Oyuncuların Girmesi

Yapay çiçeklerin popülaritesinin artması ve düğünlerde ve diğer sosyal toplantılarda kullanımının artması, birçok yeni oyuncunun küresel pazara girmesini teşvik etti. Örneğin, Ocak 2020’de İngiltere merkezli bir çiçekçi olan Charlene Corrie, Darlington, yeni bir yapay çiçek işletmesi olan CeCeBlooms’u tanıttı. Şirket, dekor için uygun maliyetli vitrinler arayan özel müşterilere ve etkinlik planlayıcılarına hitap ediyor. Bireysel saplar, buketler, orta parçalar, çelenkler ve çelenkler sunar.

Temel Endüstri Gelişimi:

Ekim 2021: Sahte çiçekler, iç mekan bitkileri ve aksesuarlar konusunda uzmanlaşmış Umman merkezli bir butik çiçek perakendecisi olan Flora D’Lite, önemli sayıda müşteri desteğiyle desteklenen çevrimiçi web sitesi aracılığıyla ürün tekliflerini Muscat sakinlerinden Sohar bölgesine kadar genişletti. Sohar’daki soruşturmalar.

Raporda Adı Geçen Önemli Oyuncuların Listesi:

 • FRS Holding SRL (Herdem Yeşil) (İtalya)
 • Diane James Designs, Inc. (ABD)
 • Dongguan Fusheng Arts Products Co., Ltd (Çin)
 • Yapay Çiçek Fabrikası (Hindistan)
 • Tree Locate (Avrupa) Limited (İngiltere)
 • Foshan Tongxin Yapay Çiçekler Co., Ltd (Çin)
 • NGAR TAT Üretim Ft. Ltd. (Hong Kong)
 • Oriental Fine Art Co., Ltd. (Tayland)
 • Xuzhou Pleasant Arts Flower Co., Ltd (Çin)
 • SG Silk Flower Limited (Çin)

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu PDF Alın-

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/artificial-flowers-market-104459

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir. Raporlarımız, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmesine yardımcı olmak için somut içgörüler ve niteliksel analizlerin benzersiz bir karışımını içerir. Deneyimli analistlerden ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, ilgili verilerle serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmalarını derlemek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanıyor.

En Son Bloglar: 

https://www.reddit.com/user/Sujitfortune/comments/1bvf0cq/mice_market_share_growing_rapidly_with_recent/?utm_source=share&utm_medium=web3x&utm_name=web3xcss&utm_term=1&utm_content=share_button

https://blognow.co.in/mice-market-movements-by-trend-analiz-growth-status-revenue-expectation-to-2030

https://consumerinsights.hashnode.dev/mice-market-growth-analiz-size-trends-emerging-factors-demands-key-players-emerging-technologies-and-potential-of-industry-till-2030

https://www.tbusinessweek.com/mice-market-share-size-global-industry-analiz-key-growth-drivers-trends-segments-opportunity-and-forecast-2030/

 


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *